Sokowirówka vs Wyciskarka

/

Pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego na jakiej zasadzie działa sokowirówka a jak funkcjonuje wyciskarka, dlatego nie ma sensu długo się na ten temat rozpisywać. Ale krótkie porównanie na pewno będzie przydatne i warto do niego zajrzeć.

W ten sposób dowiemy się jak te sprzęty pracują i jakie mamy między nimi różnice oraz na co zwracać uwagę, gdy chcemy kupić sobie sprzęt do przygotowywania soków. Sokowirówka to takie urządzenie, które działa przez wykorzystywanie wirującego sita, którego ścianki mają niewielkie otwory. Dno sita ma ostrza, które tną owoce. W trakcie swojej pracy sito obraca się z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę w zależności od tego jaki tryb pracy będzie ustawiony. Tworzy się w taki sposób siła odśrodkowa, która sprawi, że będzie można oddzielić sok od miąższu. Działanie urządzenia jest silne i gwarantuje wydajność, dlatego uzyskujemy rzeczywiście smaczny klarowny sok.

Takie urządzenie powoduje jednak siłę tarcia i to może uszkodzić cenne składniki odżywcze, które znajdują się w warzywach czy owocach. Niestety sprzęt doprowadzi do utraty minerałów, enzymów oraz witamin. Sokowirówka pozwoli nam na przygotowywanie soków z twardych warzyw i owoców, ale nie pozwoli na pracę z liściastymi warzywami oraz ziołami. Wyciskarka to urządzenie, które ma inną formę działania niż sokowirówka. Przede wszystkim sprzęt będzie wykonywał jedynie kilkadziesiąt obrotów na minutę i doprowadzi do zmiażdżenia komórek a nie będzie ciął składników, które umieści się w urządzeniu.

zasada działania wyciskarki Wałek obraca się wolno i miażdży owoce tak, że sok wydostawać się będzie z komórek. W ten sposób można być pewnym, że przygotowywany sok nie będzie napowietrzony oraz nie będzie dochodziło do sytuacji jego podgrzania, tak jak dzieje się to w przypadku używania sokowirówki. Sok wyciskany z użyciem wyciskarki będzie więc dużo lepszy, jeśli chodzi o cenne składniki dla naszego organizmu to tylko sok z wyciskarki będzie w stanie je dostarczyć. Świeży sok będzie pozytywnie wpływał na nasze zdrowie i jest dużo lepsza propozycją niż jedzenie warzyw czy owoców. Dodatkowo jest on zdecydowanie łatwiej przyswajalny przez organizm, który nie będzie tracił sił na trawienie, jak przy spożywaniu całych owoców czy warzyw.