W poszukiwaniu idealnej wyciskarki

/

Picie świeżych soków jest coraz bardziej modne, a przede wszystkim zdrowe, więc wzrósł także popyt na urządzenia do ich domowego uzyskiwania. Niestety, klienci bardzo często mylą wyciskarki do soków z sokowirówkami, czyli z urządzeniami, które pozwalają uzyskać sok, ale o znacznie obniżonych wartościach odżywczych i prozdrowotnych.

Najwięcej zdrowia zapewni nam tylko wyciskarka, ale i jej wybranie nie jest takie proste. Podstawowe fakty o wyciskarkach Wyciskarki do soku pracują w oparciu o technikę miażdżenia warzyw czy owoców i nie rozdrabniają surowca w taki sposób, jak robią to sokowirówki. Działa tutaj co najmniej jeden wał ślimakowy o wolnych obrotach, który miażdży z wielką siłą wszystko w swoim zasięgu. Nie jest to tylko różnica techniczna, ale zdecydowanie inny jest efekt praktyczny w porównaniu z sokowirówką.

Sok z wyciskarki nie będzie klarowny, ale razem z kawałkami surowca znajdzie się w nim całe zdrowie, które kryło się w owocach, warzywach i ziołach, jakie zostaną do wyciskarki wrzucone. Na rynku dostępne są wyciskarki ręczne przeznaczone do miękkich surowców, głównie cytrusów, oraz wyciskarki elektryczne posiadające jeden lub dwa wały ślimakowe. Wyciskarki elektryczne pracują wolniej od sokowirówek, ale ich produkt jest lepszy, a do tego jest go znacznie więcej, ponieważ zwłaszcza wyciskarki dwuślimakowe są znacznie efektywniejsze. Ważną cecha wyciskarki jest moc jej silnika, która waha się od 100W do 450W. Im więcej, tym oczywiście lepiej i tylko urządzenia z wyższej półki są w stanie radzić sobie z najtwardszymi surowcami.

wyciskarka do soków Na wyciskarkę trzeba zdecydować się koniecznie, jeśli chce się efektywnie uzyskiwać soki z warzyw liściastych (sałata, szpinak) oraz ziół, a także jeśli chce się mielić naprawdę twarde produkty. Wyciskarkę to jedyna opcja, jeśli jakość soku ma być idealna. Jednym z najpopularniejszych na rynku światowych producentów jest firma Hurom, która jest zarazem pionierem wprowadzającym regularnie nowe technologie. Na polskim rynku najlepiej sprzedaje się obecnie jej model Hurom HH 2G P-Type. Jest to produkt flagowy marki, który w swoim designie odwołuje się do ekologicznych korzeni producenta, ale równocześnie korzysta z wszystkich najnowszych zdobyczy technologicznych. Jest to istotne, ponieważ są one niezbędne dla efektywnej pracy z twardym surowcem oraz mają duży wpływ na prędkość produkcji soku, niewątpliwie wadę wszystkich wyciskarek.