Jak wybrać wyciskarkę do soku, przykłady dobrych wyciskarek

/

Gdzie można znaleźć napój, który skutecznie gasiłby pragnienie i dostarczał organizmowi niezbędnych wartości odżywczych? Oczywiście w barach oraz restauracjach, ale także we własnej kuchni!

Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni surowiec, a więc ulubione owoce i warzywa oraz wyciskarkę do soku. Zainteresowanie świeżymi sokami rośnie właściwie z dnia na dzień, a w odpowiedzi na to zjawisko producenci urządzeń gospodarstwa domowego stworzyli ogromną ilość modeli. Trzeba jednak pamiętać, że wyciskarka wyciskarce nierówna. Nie chodzi jedynie o różnicę w cenie, ale także o jakość otrzymywanego soku. Bardzo często, tanie wyciskarki działają na bazie elektrycznego silnika, który podczas wykonywanej pracy nagrzewa się. Wytworzone ciepło, udziela się także sokowi. Ten z kolei, pod wpływem wysokiej temperatury traci wszystkie wartości odżywcze. W efekcie czego, otrzymujemy jedynie bezwartościowy napój.

Na jaką wyciskarkę się więc zdecydować? W poniższym tekście przedstawiamy kilka propozycji!

Na wstępie, warto zaznaczyć że chcąc kupić dobrą wyciskarkę lub sokowirówkę trzeba przygotować się na koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Tego typu urządzenie jest jednym z niewielu przykładów, gdzie cena jest adekwatna do jakości produktu. Z drugiej strony, nie należy zakupu sokowirówki traktować w kategoriach wydatku, a inwestycji w lepsze samopoczucie oraz zdrowie! Pierwszym modelem godnym polecenia jest Green Star Elite. To co ją charakteryzuje, to niezwykła precyzja z jaką wyciska owoc do ostatniej kropli. Jest to możliwe, dzięki trójetapowemu wyciskaniu surowca. Owoc jest najpierw rozdrabniany, miksowany, dzięki czemu rozluźniają się jego tkanki, i następnie zgniatany. Tylko taki sposób, pozwoli na otwarcie membrany, a więc sok zachowuje wszystkie wartości odżywcze.

wyciskarki marki Hurom Analogiczny produkt otrzymuje się, wyciskając sok za pośrednictwem wolnoobrotowego mechanizmu wyciskarki Hurom HG 2G. Jednak nie jest to największa zaleta tego urządzenia. Omawiana wyciskarka nie posiada zbędnych elementów, w związku z tym jest łatwa w obsłudze, a czyszczenie jest wręcz przyjemnością. Jedną z najskuteczniejszych, jednakże najdroższych omawianych wyciskarek jest Angel 5500. O ile cena wyżej opisanych nie przekracza 2500 polskich złotych, to koszt anielskiej wyciskarki waha się od 4000 do 5000 złotych. Jednak jest to wyciskarka warta swojej ceny. To wszystko za sprawą niepowtarzalnej budowy oraz innowacyjnym technologiom zastosowanym w wyciskarce. Dodatkowo, producent objął sprzęt kilkuletnią gwarancją.