Korzyści zdrowotne płynące z picia świeżego soku owocowego

/

Bonnie Mulligan

Każdy wie, że owoce i warzywa są niezbędnym elementem każdej diety, ale co zrobić, gdy Twoje dziecko jest wybrednym niejadkiem lub Ty po prostu nie lubisz owoców i warzyw? Nie ma się czym martwić. Jeśli nie masz apetytu na owoce i warzywa, sekretem zdrowszej diety może być świeży sok owocowy. Wyciągnij swoją sokowirówkę; oto kilka korzyści płynących z picia soków, które możesz wykorzystać już dziś.

Pełne porcje w jednej szklance

Wiele osób ma trudności ze spożyciem pełnej porcji owoców lub warzyw, ale szklanka świeżego soku owocowego jest łatwa do wkomponowania w codzienną dietę. Według MyPlate.gov jedna czterouncjowa porcja soku owocowego równa się jednej porcji owoców. 100% soki owocowe zawierają dokładnie te same składniki odżywcze, które można znaleźć w całych owocach, co sprawia, że soki są ich odpowiednim zamiennikiem.

Nieoczekiwane składniki odżywcze

Dla osób, które nie lubią smaku owoców i warzyw, lub dla rodziców, którzy chcą nakłonić wybredne dzieci do spożywania większej ilości tych zdrowych produktów, sokowirówka może być najlepszym sposobem na włączenie ich do diety. Zwiększenie różnorodności owoców i warzyw w codziennym jadłospisie oznacza dostęp do różnych rodzajów witamin, minerałów i składników fitoodżywczych, których w przeciwnym razie mogłoby zabraknąć. Wypróbuj produkty, których inaczej nie włączyłbyś do swojej diety, takie jak ekstrakt z trzciny cukrowej lub trawa pszeniczna, aby naprawdę poszerzyć swoją paletę.

Pomocne przy szczególnych potrzebach żywieniowych

Jeśli stosujesz dietę ubogą w błonnik, sokowanie może być dla Ciebie dobrym sposobem na dostarczenie do diety większej ilości owoców i warzyw bez błonnika. Proces sokowania zapewnia wszystkie typowe korzyści zdrowotne owoców i warzyw bez błonnika, co oznacza, że można uzyskać to, co najlepsze z obu światów. Ponadto, jeśli jesteś na diecie niskowęglowodanowej lub niskocukrowej, świeży sok owocowy może Ci pomóc. Świeże soki owocowe zawierają naturalne cukry, co czyni je bezpieczniejszą opcją niż przeciętny sok ze sklepu spożywczego dla osób, które potrzebują mniej cukrów w codziennej diecie.


Jeśli chcesz w pełni wykorzystać korzyści zdrowotne płynące z sokowania, skontaktuj się z Juicernet, aby dowiedzieć się, jaka sokowirówka jest dla Ciebie odpowiednia.