Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki

/

Każdy kto chce mieć doskonały sok ze świeżych warzyw i owoców powinien zdecydować się na wykorzystywanie wolnoobrotowej wyciskarki, która będzie wyciągać sok z komórek roślin.

Sok tak przygotowany jest dla organizmu doskonałym źródłem cennych składników odżywczych oraz ważnych przeciwutleniaczy, które będą chronić nas przed działaniem wolnych rodników, które powodują różne choroby. W sokach przygotowywanych z użyciem sokowirówki nie mamy tych cennych składników tak dużo. Ten sok jest natleniony ponieważ w trakcie procesu wirowania będzie dochodziło do kontaktu z tlenem i dlatego cenne składniki odżywcze zostaną zniszczone. Wyciskanie zaś da możliwość uzyskiwania soków dużo bardziej wartościowych. Wyciskarki mają jeszcze jedną wielką zaletą a dokładniej to, że umożliwiają nam pracę również z zielonymi roślinami, liśćmi i ziołami co nie będzie możliwe w przypadku wykorzystywania sokowirówki.

W ten sposób można sobie przygotowywać naprawdę doskonały, w pełni odżywczy sok, który będzie dla nas doskonałym źródłem cennych składników odżywczych. Jeśli chodzi o sok z surowych warzyw i owoców będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż spożywanie takich warzyw i owoców w normalnej postaci. Łatwiej będzie wypić szklankę takiego soku niż spożyć tyle warzyw, które potrzebne będą na przygotowanie takiej szklanki soku. Warto jednocześnie zauważyć, że jeśli spożywamy taki sok to możemy oczekiwać, że nasz organizm będzie łatwiej przyswajał te składniki z soku. Musimy bowiem zwrócić uwagę na to, że z soku możemy przyswoić skutecznie nawet 70% witamin, a z normalnie spożywanych warzyw czy owoców wyłącznie około 15 % a więc różnica jest tutaj znacząca. W takich sokach znajdzie się również duża ilość witaminy C, która dla pracy naszego organizmu będzie bardzo ważna.

witamina c w owocach Witamina C odpowiada między innymi za tworzenie kolagenu, który będzie produkował tkankę łączną w organizmie. Chroni również przed krwawieniem i odpowiada za gojenie się ran. W ten sposób można być pewnym, że będzie lepsza odporność na zakażenia i zarażenia. Jeśli chodzi o doskonałe propozycje to będą to również tak zwane zielone soki, z których organizm czerpać może chlorofil. Jest to składnik rzeczywiście wyjątkowy, który wpływa pozytywnie na pracę układu pokarmowego, wydalniczego oraz limfatycznego. W świeżych sokach znajdzie się witamina E, która odpowiada za zatrzymywanie procesów starzenia się komórek.

Wyciskane soki pozwalają czerpać również cenne minerały, których wpływ również jest bardzo ważny. Mogą one występować w różne formie, również takiej łatwo przyswajalnej, dzięki czemu nasz organizm będzie szybko z nich korzystał. Zawsze można również oczekiwać, że wpływać mogą pozytywnie na nasze zdrowie oraz pracę organizmu. Jeśli chcemy o siebie zadbać to na pewno świeże soki warto do swojej codziennej diety włączyć.