Dlaczego warto pić wyciskane soki? CZ II

/

DZIAŁANIE OCZYSZCZAJĄCE – w takich sokach nie będzie błonnika i mogą mieć przeczyszczający charakter. W ten sposób można usuwać z organizmu różnorakie substancje toksyczne. Proces oczyszczenia układu pokarmowego będzie działał pozytywnie na nasz umysł, sprawi że nastrój będzie lepszy. Oczyszczenie jest bardzo ważne, ponieważ korzystnie działa na nasz metabolizm. Jeśli po oczyszczeniu organizmu nie będziemy dbali o dietę to organizm niestety szybko będzie wracał do wysokiej wagi i dieta nie da efektów.

ENERGIA DO ŻYCIA – żywe rośliny niosą dla naszego organizmu siłę, z której będzie można korzystać, jeśli będziemy sobie je stale przygotowywać. Siła naturalna soków jest właśnie związana z tym, że nie będą one nadmiernie przetworzone i nie będzie trzeba ich przechowywać.

PRZECIWUTLENIACZE – wszystkie naturalne rośliny mają w sobie silnie działające przeciwutleniacze. Te substancje działają przeciwko wolnym rodnikom i są niezwykle cenne, ponieważ mogą zatrzymywać w organizmie różnorakie procesy nowotworowe. Warzywa czy owoce stanowią również źródło cennych substancji dla naszego organizmu. Jeśli chodzi o przeciwutleniacze najlepsze będą następujące owoce: acai, granaty, jagody, żurawina, jeżyna, suszone śliwki,maliny, truskawki,czerwona fasola, fasola pinto, serca karczochów, czarna fasola czy jarmuż.

składniki odżywcze w wyciskanych sokach CUKRY NATURALNE – owoce oraz warzywa, które możemy spożywać mają oczywiście wiele cennych składników mineralnych, substancji fitochemicznych oraz enzymów, których nie znajdziemy w cukrze, który kupuje się w sklepach. Cukry naturalne dostarczają tak wiele energii jak ciastka, cukierki czy napoje gazowe, ale nie będą powiązane ze spożywaniem substancji chemicznych i tłuszczów co będzie wpływać korzystnie na nasz organizm.

CHLOROFIL – będzie występował wyłącznie w roślinach a organizm będzie wspierał w tworzeniu hemoglobiny, która może odpowiadać za transport tlenu do komórek. To bardzo ważne, by spożywać często taki sok z zielonych roślin, ponieważ jest najlepszy dla naszego zdrowia. Mamy wiele pozytywnych aspektów, gdy chodzi o soki owocowe, dlatego ich wprowadzenie do diety jest świetnym rozwiązaniem. Czerpać można z nich wiele energii i cieszyć się rzeczywiście tym, że tak dobrze wpływają na pracę naszego organizmu i dają tyle pozytywnych efektów.